Zapraszamy na targi
Znajdź nocleg
Miejscowość Region
Typ noclegu
Obiekty turystyczne
Miejscowość Region
Typ obiektu turystycznego
Oferty specjalne
Miejscowość Region
Rodzaj oferty
Firmy turystyczne
Miejscowość
Czego szukasz?
Mapy miejscowości
Miejscowość
Start > Gdańsk > Obiekty turystyczne Gdańsk
 

Gdańsk - Obiekty turystyczne

Możesz sprecyzować wyniki wybierając typ obiektu turystycznego

   (zobacz indeks)
Wyniki 1 - 10 z 37 znalezionych
Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku
Gdańsk (~1.8 km)
Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku jest narodową instytucją kultury, której podstawowym celem jest ochrona dziedzictwa nautologicznego, czyli związanego z nauką o rozwoju i historii żeglugi, a także dziedzin jej pokrewnych. »
 
Muzeum Historyczne Miasta Gdańska
Gdańsk (~7.5 km)
Muzeum Historyczne Miasta Gdańska utworzono 31 marca 1970 roku na mocy uchwały Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej jako oddział Muzeum Pomorskiego w Gdańsku. »
 
Hipodrom Sopot
Sopot (~10.8 km)
Hipodrom sopocki mieszczący się przy ulicy Polnej zaczął powstawać końcem XIX wieku. Dokładnie w roku 1897 powstały tory wyścigów i zaczęto przystosowywać teren, roku później powstały drewniane trybuny dla publiczności, hala totalizatora. »
 
Willa Marszałka
Sopot (~12.4 km)
Willa Marszałka mieszcząca się nad brzegiem morza, przy ulicy Kilińskiego 12 jest bardzo charakterystycznym obiektem. Została ona wzniesiona w roku 1906 przy ulicy, która nosiła wówczas nazwę Parkstrasse (a następnie Kinderheilstattenweg), wedle proj »
 
Reklama Reklama

 
Willa Claaszena (Muzeum Sopotu)
Sopot (~12.9 km)
Muzeum Sopotu położone tuż przy plaży znajduje się w interesującym i bardzo charakterystycznym zabytkowym budynku zwanym Willą Claaszena. Ów Ernst August Claaszen był dobrze znanym w okolicy gdańskim kupcem, a poza tym konsulem amerykańskim i brokere »
 
Willa Hestia
Sopot (~12.9 km)
Willa znajdująca się przy ulicy Władysława IV 3-5 zwana jest Willą Hestia od roku 1993, kiedy obiekt został zakupiony przez towarzystwo ubezpieczeniowe Hestia, wcześniej zaś można było spotkać się z taką nazwą jak Rezydencja Johannesa Icka. »
 
Pomnik Esperantystów
Sopot (~13 km)
Pomnik Esperantystów znajduje się przy lesie, nieopodal ogródków działkowych, dojdziemy do niego udając się ulicą Reja, a następnie przykładowo drogą pomiędzy ogródkami. »
 
Łazienki Południowe
Sopot (~13.3 km)
Łazienki Południowe zostały wzniesione w roku 1907, choć zanim powstały, ich rolę spełniały budki z drewna ustawione przy plaży. Autorem projektu Łazienek Południowych był architekt Paul Puchmuller. »
 
Reklama Reklama

 
Willa Sopocki Belwederek
Sopot (~13.3 km)
Willa o nazwie Sopocki Belwederek znajduje się przy ulicy Mickiewicza. Została ona wybudowana w roku 1893, a autorem jej projektu był znany architekt Heinrich Dunkel, który jest także autorem innych obiektów w Sopocie. »
 
Park im. Marii i Lecha Kaczyńskich
Sopot (~13.3 km)
Park im. Marii i Lecha Kaczyńskich, czyli do niedawna jeszcze Park Południowy, mieści się bardzo blisko molo, plaży i morza. Otoczony jest on ulicami Wojska Polskiego, Kordeckiego, Grunwaldzką i Placem Zdrojowym. »
 

Obiekty turystyczne Gdańsk

Wyniki 1 - 10 z 37 znalezionych
 
© 2007-2019 AlejaTurysty.pl.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Portal jest prawem chroniony.
Get In Web Hotelisko.pl