Zapraszamy na targi
Znajdź nocleg
Miejscowość Region
Typ noclegu
Obiekty turystyczne
Miejscowość Region
Typ obiektu turystycznego
Oferty specjalne
Miejscowość Region
Rodzaj oferty
Firmy turystyczne
Miejscowość
Czego szukasz?
Mapy miejscowości
Miejscowość
Start > Obiekty turystyczne > Zabytki > Kościoły i klasztory

Kościoły, klasztory i sanktuaria w Polsce

Kościoły i klasztory w Polsce

Wyniki 1 - 10 z 81 znalezionych
Bazylika Mniejsza św. Jerzego
Kętrzyn
Kościół św. Jerzego wybudowano mniej więcej w tym samym czasie co zamek krzyżacki. Powstał on w miejscu dawnej strażnicy około 1359 roku. Początkiem XVI wieku świątynia została rozbudowana. »
 
Bazylika św. Erazma i Pankracego
Jelenia Góra
Bazylika św. Erazma i Pankracego jest obecnie najstarszym kościołem w mieście, pochodzi z roku 1552. Wcześniej w Jeleniej Górze istniał kościółek drewniany wybudowany w roku 1288 (z tego czasu pochodzi pierwsza wzmianka na jego temat)... »
 
Cerkiew prawosławna Świętych Apostołów Piotra i Pawła
Jelenia Góra
Cerkiew prawosławna Świętych Apostołów Piotra i Pawła mieszcząca się w Jeleniej Górze przy ulicy 1 Maja użytkowana jest przez Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny od roku 1948. »
 
Dawna Cerkiew prawosławna
Mrągowo
Dawna cerkiew prawosławna, a obecnie prawosławny kościół Przemienienia Pańskiego znajduje się na ulicy Roosevelta 3. Historia kościoła ściśle wiąże się z akcją przesiedleń i przybyciem... »
 
Reklama Reklama

 
Franciszkański zespół klasztorny
Kłodzko
Kościół Matki Bożej Różańcowej znajduje się na Wyspie Piasek (pomiędzy Młynówką a Nysą Kłodzką) w Kłodzku, na Placu Franciszkańskim w centrum miasta. Plac ten to przedłużenie ulicy... »
 
Kaplica Czaszek
Kudowa-Zdrój
Kaplica Czaszek jest zabytkiem sakralnym w skali całego kraju. Ściany kaplicy oraz jej sklepienie wyłożone są szczątkami ludzkimi (czaszki i kości). »
 
Katedra św. Wacława i Stanisława
Świdnica
Katedra św. Wacława i Stanisława zwana świdnicką jest bardzo starą gotycką świątynią, która stanowi jeden z ważniejszych obiektów zabytkowych Świdnicy. Obiekt mieści się w południowo-wschodniej części średniowiecznego miasta... »
 
Klasztor franciszkański z kościołem św. Franciszka i Leonarda
Duszniki Zrój
Zabytkowy zespół, w którego skład wchodzi klasztor franciszkański oraz murowany neoklasycystyczny kościół św. Franciszka i Leonarda został wzniesiony w latach 1925-1926. Stworzono wówczas także dom wypoczynkowy... »
 
Reklama Reklama

 
Klasztorek
Nidzica
Budynek popularnie zwany przez mieszkańców Nidzicy "Klasztorkiem" jest pochodzącą z XIV wieku gotycką budowlą, która pierwotnie posiadała charakter obronny. Klasztorek znajduje się w południowo-wschodniej części miasta i jest częścią dawnego miejskie »
 
Kolegiata Świętych Apostołów Piotra i Pawła stoi w miejscu, gdzie w roku 1315 stała drewniana bazylika. Rok 1315 to rok konsekracji kościoła... »
 

Kościoły, klasztory i sanktuaria w Polsce

Wyniki 1 - 10 z 81 znalezionych
 
© 2007-2021 AlejaTurysty.pl.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Portal jest prawem chroniony.
Get In Web Hotelisko.pl