Zapraszamy na targi
Znajdź nocleg
Miejscowość Region
Typ noclegu
Obiekty turystyczne
Miejscowość Region
Typ obiektu turystycznego
Oferty specjalne
Miejscowość Region
Rodzaj oferty
Firmy turystyczne
Miejscowość
Czego szukasz?
Mapy miejscowości
Miejscowość
Start > Obiekty turystyczne > Zabytki > Militaria

Militaria w Polsce

Militaria w Polsce

Wyniki 1 - 10 z 15 znalezionych
Basen U-bootów
Świnoujście
Dawny Basen U - bootów znajduje się na wyspie Karsibór w sztucznej zatoczce rzeki Świny. Został on zbudowany w 1944 roku jako basen portowy dla promów wojskowych i innych... »
 
Baszta Lontowa
Kołobrzeg
Baszta Lontowa znajdująca się w Kołobrzegu na ulicy Stanisława Duobis 20 jest jednym z tych zabytków, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w tym mieście... »
 
Białe Koszary
Ostróda
Słynne Białe Koszary znajdują się przy ulicy Czarneckiego. Zostały one ukończone w październiku 1913 roku, w niespełna 14 miesięcy od chwili rozpoczęcia prac. »
 
Budynki koszar
Mrągowo
Budynki koszar były zbudowane w roku 1898. najpierw stacjonowały tutaj bataliony piechoty warmińskiej oraz mazurskiej. Później, w czasie pierwszej wojny światowej... »
 
Reklama Reklama

 
Bunkry i fortyfikacje
Hel
Hel, pomimo tego, że cechuje się fantastycznymi walorami przyrodniczymi, krajobrazowymi nie stał się w XIX wieku słynnym kurortem nadmorskim jak pozostałe miejscowości mające bezpośredni dostęp do morza. »
 
Niedaleko Węgorzewa, nad Kanałem Mazurskim i Jeziorem Mamry możemy znaleźć i podziwiać 30 starych niemieckich żelbetonowych bunkrów. »
 
Fort Anioła
Świnoujście
Fort III jest zwany także Fortem Anioła. Wybudowany został w latach 1845 - 1858. Został wzorowany na Mauzoleum Hadriana (obecnie rzymski Zamek Świętego Anioła). »
 
Fort I
Świnoujście
Tak zwany fort I został wybudowany w latach 1848 - 1860. Obecnie nie istnieje gdyż w latach '70 ubiegłego wieku został on wysadzony, co było konieczne w celu powiększenia portu. »
 
Reklama Reklama

 
Fortyfikacje Twierdzy
Kołobrzeg
Kołobrzeg był dawniej typowym miastem – twierdzą. Było to konieczne z racji jego położenia, zdawano sobie sprawę z tego, że miasto musi być silnie chronione. Wobec tego budowano fortyfikacje... »
 
Muzeum Sprzętu Wojskowego
Mrągowo
Muzeum Sprzętu Wojskowego znajduje się na ulicy Przemysłowej 11C. Jest to placówka prywatna założona z inicjatywy miejscowego pasjonata i kolekcjonera pana Sławomira Trzeciakiewicza. »
 

Militaria w Polsce

Wyniki 1 - 10 z 15 znalezionych
 
© 2007-2021 AlejaTurysty.pl.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Portal jest prawem chroniony.
Get In Web Hotelisko.pl