Zapraszamy na targi
Znajdź nocleg
Miejscowość Region
Typ noclegu
Obiekty turystyczne
Miejscowość Region
Typ obiektu turystycznego
Oferty specjalne
Miejscowość Region
Rodzaj oferty
Firmy turystyczne
Miejscowość
Czego szukasz?
Mapy miejscowości
Miejscowość
Start > Obiekty turystyczne > Zabytki > Pałace, dwory

Pałace i dwory w Polsce

Pałace, dwory w Polsce

Wyniki 1 - 10 z 89 znalezionych
Dworek Duszniki Zdrój
Duszniki Zdrój
Dworek powstał na początku XIX wieku i począwszy od 1946 roku odbywają się tutaj rokrocznie Międzynarodowe Festiwale Chopinowskie. Dworek Fryderyka Chopina znajduje się w Parku Zdrojowym. »
 
Dwór Drzymałowice
Drzymałowice
olejny, równie piękny dwór znajduje się kilkaset metrów za swoim poprzednikiem. Jest to obiekt trójkondygnacyjny, kryty dachem czterospadowym na którym znajduje się stary zegar. »
 
Dwór Drzymałowice
Drzymałowice
We wsi Drzymałowice, nieopodal Jawora znajduje się stary dwór. Jest to obiekt trójkondygnacyjny, kryty dachem czterospadowym łamanym, podpiwniczony. Dworek zbudowany został na planie prostokąta. »
 
Dwór Dzikowiec
Dzikowiec
We wsi stoi stary dwór wzniesiony w 2 połowie XVII w. Pierwotnie powstał w barokowej formie, a w XIX w. został gruntowanie przebudowany zgodnie z duchem renesansu. »
 
Reklama Reklama

 
Dwór Gogołów
Gogołów
Pierwotnym założeniem był zameczek myśliwski książąt świdnickich. Renesansowy dwór powstał w 1538 r., następnie został przebudowany w 1572 r., później w 1 połowie XIII wieku... »
 
Dwór jezuitów
Polanica-Zdrój
Dawny dwór jezuitów powstały w XVIII wieku jest najstarszym budynkiem w Polanicy-Zdroju, znajduje się on na ulicy Kościelnej 2. »
 
Dwór Kiełczyn
Kiełczyn
We wsi Kiełczyn znajduje się stary trójkondygnacyjny dwór barokowy, pochodzący z XVIII w., wzniesiony najpewniej na starszym założeniu. W XIX w. uległ gruntownej przebudowie... »
 
Dwór Komorów
Komorów
W niewielkiej wsi Komorów, nieopodal Świdnicy znajduje się stary dwór, którego obecna forma pochodzi z początku XIX w. W poł. XIX w. przebudowano częściowo wnętrza założenia. »
 
Reklama Reklama

 
Dwór Kostrza
Kostrza
rzy głównej drodze we wsi znajdują się ruiny starego barokowego dworu, powstałego w 1 połowie XVIII w. na miejscu starszego, renesansowego założenia. Pod koniec XIX w.... »
 
Dwór Książnica
Książnica
We wsi znajduje się stary dwukondygnacjowy dwór, pochodzący z XVIII w., przebudowany w XIX w. Jest to obiekt murowany, ze skromnymi elewacjami, posiadający dwa skrzydła... »
 

Pałace i dwory w Polsce

Wyniki 1 - 10 z 89 znalezionych
 
© 2007-2021 AlejaTurysty.pl.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Portal jest prawem chroniony.
Get In Web Hotelisko.pl