Zapraszamy na targi
Znajdź nocleg
Miejscowość Region
Typ noclegu
Obiekty turystyczne
Miejscowość Region
Typ obiektu turystycznego
Oferty specjalne
Miejscowość Region
Rodzaj oferty
Firmy turystyczne
Miejscowość
Czego szukasz?
Mapy miejscowości
Miejscowość
Start > Obiekty turystyczne > Przyroda > Parki Krajobrazowe

Parki Krajobrazowe w Polsce

Parki Krajobrazowe w Polsce

Wyniki 1 - 7 z 7 znalezionych
Chełmiński Park Krajobrazowy znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim, w Dolinie Dolnej Wisły (na jej prawym brzegu). Park ten ciągnie się od okolic wsi Ostromecko na południu po okolice miasta Grudziądz na północy. »
 
Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy jest położony na terenie trzech województw takich jak kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie i mazowieckie. W całości park mieści się na obszarze zwanym "Zielonymi Płucami Polski". »
 
Krajeński Park Krajobrazowy znajduje się w środkowej części Pojezierza Krajeńskiego, w województwie kujawsko-pomorskim, na terenie trzech powiatów takich jak sępoleński, gdzie zlokalizowana jest większa część parku, tucholski i nakielski. »
 
Małopolski Przełom Wisły jest uznany nie bez powodu za jeden z piękniejszych przełomów Wisły, gdzie możemy podziwiać niezwykły wręcz krajobraz »
 
Reklama Reklama

 
Nadwiślański Park Krajobrazowy ma powierzchnię 33306 ha i leży on w całości na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Powstał on w roku 1993 i od tegoż roku do 1998 nosił nazwę Zespół Nadwiślańskich Parków Krajobrazowych. »
 
Trójmiejski Park Krajobrazowy
Sopot
Trójmiejski Park Krajobrazowy został powołany w maju 1979 roku. Jest to rozległy park krajobrazowy, którego powierzchnia wynosi 19 930 hektarów. Niemal 90 procent parku to tereny leśne. Park w całości mieści się w województwie pomorskim. »
 
Tucholski Park Krajobrazowy znajduje się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego. Powierzchnia parku w województwie kujawsko-pomorskim wynosi 256,60 km² (otulina parku ma powierzchnię 120,59 km²)... »
 
1

Parki Krajobrazowe w Polsce

Wyniki 1 - 7 z 7 znalezionych
 
© 2007-2021 AlejaTurysty.pl.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Portal jest prawem chroniony.
Get In Web Hotelisko.pl