Zapraszamy na targi
Znajdź nocleg
Miejscowość Region
Typ noclegu
Obiekty turystyczne
Miejscowość Region
Typ obiektu turystycznego
Oferty specjalne
Miejscowość Region
Rodzaj oferty
Firmy turystyczne
Miejscowość
Czego szukasz?
Mapy miejscowości
Miejscowość
Start > Obiekty turystyczne > Zabytki > Układy architektoniczne

Układy architektoniczne w Polsce

Układy architektoniczne w Polsce

Wyniki 1 - 8 z 8 znalezionych
Hipodrom Sopot
Sopot
Hipodrom sopocki mieszczący się przy ulicy Polnej zaczął powstawać końcem XIX wieku. Dokładnie w roku 1897 powstały tory wyścigów i zaczęto przystosowywać teren, roku później powstały drewniane trybuny dla publiczności, hala totalizatora. »
 
Opera Leśna
Sopot
Opera Leśna jest jednym z bardziej znanych i rozpoznawalnych miejsc w całym Sopocie. Jest to wspaniały amfiteatr leśny liczący powierzchnię 4 hektarów. Opera Leśna znajdująca się na granicy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego została otwarta w roku 1 »
 
Plac Dietla
Szczawnica
Plac Dietla jest w Szczawnicy na którym znajduje się głównie XIX-wieczna zabudowa jest doskonałym przykładem typowej architektury uzdrowiskowej. »
 
Plac Wolności z Muszlą Koncertową
Węgorzewo
Plac Wolności jest jednym z bardziej znanych miejsc Węgorzewa i będąc w miejscowości na pewno wcześniej czy później na niego trafimy. »
 
Reklama Reklama

 
Rynek
Kłodzko
Rynek kłodzki, po środku którego stoi ratusz jest miejscem bardzo ciekawym i bogatym w liczne zabytkowe kamieniczki. Owe kamieniczki dawniej należał do kłodzkich kupców... »
 
Rynek
Darłowo
Rynek w Darłowie jest miejscem, w którym koniecznie powinniśmy się znaleźć. Znajdziemy tam bowiem wiele barokowych oraz renesansowych kamieniczek mieszczańskich otaczających... »
 
Stare Miasto
Ustka
Ustecka Starówka, czyli Stare Miasto znajduje się na ulicy Marynarki Polskiej i na ulicy Kosynierów. Jest to miejsce niezwykłe, gdzie naprawdę czuć ducha dawnych czasów. Jak wiadomo, Ustka... »
 
Śródmieście
Darłowo
Będąc w Darłowie trzeba zajrzeć na Śródmieście. Robi ono naprawdę duże wrażenie ponieważ Darłowo zachowało średniowieczny urbanistyczny układ z rynkiem pośrodku. »
 
Reklama Reklama

 
1

Układy architektoniczne w Polsce

Wyniki 1 - 8 z 8 znalezionych
 
© 2007-2022 AlejaTurysty.pl.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Portal jest prawem chroniony.
Get In Web Hotelisko.pl