Zapraszamy na targi
Znajdź nocleg
Miejscowość Region
Typ noclegu
Obiekty turystyczne
Miejscowość Region
Typ obiektu turystycznego
Oferty specjalne
Miejscowość Region
Rodzaj oferty
Firmy turystyczne
Miejscowość
Czego szukasz?
Mapy miejscowości
Miejscowość
Start > Obiekty turystyczne > Zabytki > Zabytkowe budynki

Zabytkowe budynki w Polsce

Zabytkowe budynki w Polsce

Wyniki 1 - 10 z 118 znalezionych
Baszta Lontowa
Kołobrzeg
Baszta Lontowa znajdująca się w Kołobrzegu na ulicy Stanisława Duobis 20 jest jednym z tych zabytków, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w tym mieście... »
 
Baszta Zamkowa
Jelenia Góra
Baszta Zamkowa czyli wieża Bramy Zamkowej jest jedynym elementem owej bramy, jaki dotrwał do czasów współczesnych. Mieści się ona przy ulicy Jasnej. »
 
Brama Wojanowska
Jelenia Góra
Brama Wojanowska wraz z Basztą Wojanowską były dawniej integralną częścią średniowiecznego obronnego kompleksu miasta Jelenia Góra. Łącznie w systemie obronnym miasta były trzy bramy i trzy strzegące ich baszty. »
 
Browar Zamkowy Nidzica
Nidzica
Browar Zamkowy Nidzica czyli dawny Schlossbrauerei Neidenburg został wybudowany w roku 1868. Był on jednym z trzech działających na terenie miasta browarów. W roku 1902 przekształcono go w spółkę i ze wszystkich innych w okolicy funkcjonował wówczas »
 
Reklama Reklama

 
Budynek sądu
Mrągowo
Budynek sądu jest wybudowany w stylu neogotyckim i pochodzi z roku 1898. Jest to budowla z czerwonej cegły, która została zaprojektowana przez architekta Krakowskiego. »
 
Budynek Teatru Miejskiego
Świdnica
Budynek, w którym dawniej mieścił się Teatr Miejski, znajduje się na Rynku (przy ulicy Rynek 45). Obecnie w obiekcie zorganizowana jest sala teatralno-widowiskowa Świdnickiego Ośrodka Kultury. »
 
Chata rybacka
Jastarnia
Chata rybacka jest zabytkowym obiektem wybudowanym w roku 1881, choć można spotkać się również z datą 1876. Została ona stworzona przy wykorzystaniu pozostałości po rozbitych okrętach i statkach, jakie morze wyrzuciło na brzeg... »
 
Jeśli chodzi o sam budynek schroniska, został on wzniesiony około 1938 roku i początkowo służył za budynek szkoły. Mieściła się w nim główna klasa z pokojem pełniącym funkcję biblioteki. »
 
Reklama Reklama

 
Chaty Sudeckie
Świeradów-Zdrój
Chaty Sudeckie zwane także często chatami czy też domami łużyckimi możemy odnaleźć na obrzeżach Świeradowa-Zdroju. Największe skupiska owych chat odnajdziemy podążając takimi ulicami jak ulica Myśliwska, Lwówecka, Główna oraz Długa. »
 
Czerwone szopy
Ustka
Czerwone Szopy to budynki zupełnie wyjątkowe. Prawdopodobnie pochodzą one z roku 1867. W tym okresie na całym wybrzeżu co krok można było spotkać takie właśnie drewniane... »
 

Zabytkowe budynki w Polsce

Wyniki 1 - 10 z 118 znalezionych
 
© 2007-2021 AlejaTurysty.pl.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Portal jest prawem chroniony.
Get In Web Hotelisko.pl