Zapraszamy na targi
Znajdź nocleg
Miejscowość Region
Typ noclegu
Obiekty turystyczne
Miejscowość Region
Typ obiektu turystycznego
Oferty specjalne
Miejscowość Region
Rodzaj oferty
Firmy turystyczne
Miejscowość
Czego szukasz?
Mapy miejscowości
Miejscowość
Start > Obiekty turystyczne > Zabytki > Zamki, warownie, twierdze

Zamki, warownie, twierdze w Polsce

Zamki, warownie, twierdze w Polsce

Wyniki 1 - 10 z 26 znalezionych
Ruiny zamku krzyżackiego
Szczytno
Obecnie po zamku krzyżackim w Szczytnie pozostały zabezpieczone ruiny, które można zwiedzać. Ruiny mieszczą się przy ulicy Sienkiewicza (zaraz przy ratuszu), między jeziorami Domowym Małym oraz Długim. Pierwszy szczycieński zamek został wzniesiony pr »
 
Twierdza Kłodzka
Kłodzko
Twierdza Kłodzka ma bogatą i bardzo ciekawą historię. Powstała ona na Zamkowej Górze, która nazywana jest Forteczną Górą. Twierdza stoi w miejscu dawnego grodu, który miał... »
 
Zamek biskupów warmińskich
Lidzbark Warmiński
Zamek biskupów warmińskich razem z przedzamczem, basztą oraz bastionem znajdujący się w Lidzbarku Warmińskim to jeden z najbardziej cennych obiektów zabytkowych (zabytków architektury gotyckiej) w kraju. »
 
Zamek Czocha
Leśna
Piękny zamek książęcy znajdujący się nad Jeziorem Leśniańskim swoje powstanie zawdzięcza najprawdopodobniej książętom świdnicko - jaworskim... »
 
Reklama Reklama

 
Zamek Domanice
Domanice
Zamek rycerski w Domanicach powstał w XIII wieku. Dzisiejsze założenie to wynik kilku przebudów m.in. w XVII, XVIII i XIX w. »
 
Zamek Dunajec
Niedzica
Zamek Dunajec jest średniowieczną warownią, która znajduje się na prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego we wsi Niedzica. »
 
Zamek Grodno
Zagórze Śląskie
Znajdujący się w pięknym otoczeniu zamek Grodno znany jest z późnorenesansowych dekoracji sgraffitowych pokrywających budynek bramny. »
 
Zamek Jawor
Jawor
Książęcy zamek w Jaworze został wzniesiony w XIII w. przez Bolka I świdnickiego. Był siedzibą Piastów do roku 1368, później przeszedł w ręce Czech... »
 
Reklama Reklama

 
Zamek Karnity jest piękną budowlą neogotycką, która otoczona jest jeziorami i parkiem. Zamek ten, w którym obecnie mieści się całoroczny hotel należy do zdecydowanie najpiękniejszych budowli... »
 
Zamek Karpniki
Karpniki
Pierwotne założenie wybudowano już XIV w. a inicjatorem przedsięwzięcia był najpewniej Henryk Czirna. Dzisiejszy obiekt to wynik kilku modernizacji... »
 

Zamki, warownie, twierdze w Polsce

Wyniki 1 - 10 z 26 znalezionych
 
© 2007-2021 AlejaTurysty.pl.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Portal jest prawem chroniony.
Get In Web Hotelisko.pl