Zapraszamy na targi
Znajdź nocleg
Miejscowość Region
Typ noclegu
Obiekty turystyczne
Miejscowość Region
Typ obiektu turystycznego
Oferty specjalne
Miejscowość Region
Rodzaj oferty
Firmy turystyczne
Miejscowość
Czego szukasz?
Mapy miejscowości
Miejscowość
Start > Świeradów-Zdrój > Obiekty turystyczne Świeradów-Zdrój > Zabytki Świeradów-Zdrój > Zabytkowe budynki Świeradów-Zdrój
 

Świeradów-Zdrój - Obiekty turystyczne

Zabytkowe budynki w Świeradowie-Zdrój

Wyniki 1 - 8 z 8 znalezionych
Łazienki Leopolda
Świeradów-Zdrój (~0.2 km)
Łazienki Leopolda zostały wzniesione w latach 1838-1839. Zlokalizowano je przy górnym źródle, tj. przy obecnej ulicy Józefa Piłsudskiego. Obiekt ten powstał na planie czworoboku i jak większość innych obiektów uzdrowiskowych w Świeradowie-Zdroju... »
 
Dom Zdrojowy
Świeradów-Zdrój (~0.3 km)
Dom Zdrojowy, który możemy obejrzeć obecnie został wybudowany w roku 1899, ale jego historia i historia samego uzdrowiska jest znacznie dłuższa, bowiem Świeradów-Zdrój jest miastem o cechach uzdrowiskowych już od XVII wieku... »
 
Domek Myśliwski
Świeradów-Zdrój (~0.5 km)
Domek Myśliwski mieści się przy ulicy Ratowników Górskich (naprzeciw innego obiektu uzdrowiskowego - Łazienek Ludwika). Został on wybudowany końcem XIX wieku i pełnił funkcję katolickiej szkoły. »
 
Willa Marzenie
Świeradów-Zdrój (~0.6 km)
Willa Marzenie zwana jest również Rezydencją Marzenie znajduje się przy obecnej ulicy Asnyka w Świeradowie-Zdroju. Położona jest w malowniczym dzikim parku krajobrazowym nieopodal jeziora. »
 
Reklama Reklama

 
Dom Zdrojowy w Czerniawie-Zdroju
Świeradów-Zdrój (~3.3 km)
Dom Zdrojowy w Czerniawie-Zdroju został wybudowany w roku 1910 i jest następcą poprzedniego, który wzniesiono w roku 1860. Podstawowym celem przez wiele lat (podobnie jak i obecnie) było leczenie dzieci... »
 
Chaty Sudeckie
Świeradów-Zdrój (~5.3 km)
Chaty Sudeckie zwane także często chatami czy też domami łużyckimi możemy odnaleźć na obrzeżach Świeradowa-Zdroju. Największe skupiska owych chat odnajdziemy podążając takimi ulicami jak ulica Myśliwska, Lwówecka, Główna oraz Długa. »
 
Chatka Górzystów
(~7.6 km)
Jeśli chodzi o sam budynek schroniska, został on wzniesiony około 1938 roku i początkowo służył za budynek szkoły. Mieściła się w nim główna klasa z pokojem pełniącym funkcję biblioteki. »
 
Stacja Turystyczna Orle
Szklarska Poręba (~13.6 km)
Stacja Turystyczna Orle to schronisko górskie o niepowtarzalnym charakterze i usytuowaniu. Doskonała lokalizacja przy trasie karkonoskich szlaków i ścieżek narciarskich, na samym... »
 
Reklama Reklama

 
1

Zabytkowe budynki Świeradów-Zdrój

Wyniki 1 - 8 z 8 znalezionych
 
© 2007-2018 AlejaTurysty.pl.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Portal jest prawem chroniony.
Get In Web Hotelisko.pl