Zapraszamy na targi
Znajdź nocleg
Miejscowość Region
Typ noclegu
Obiekty turystyczne
Miejscowość Region
Typ obiektu turystycznego
Oferty specjalne
Miejscowość Region
Rodzaj oferty
Firmy turystyczne
Miejscowość
Czego szukasz?
Mapy miejscowości
Miejscowość
Start > Obiekty turystyczne > Przyroda > Parki miejskie

Planty miejskie w Polsce

Parki miejskie w Polsce

Wyniki 1 - 10 z 26 znalezionych
Czarny Stawek
Łeba
Bardzo popularny w Łebie Łabędzi Staw czyli Czarny Stawek to miejsce wyjątkowe. Można tam w ciszy i spokoju pochodzić i podziwiać piękną przyrodę. Mamy do dyspozycji drewniany mostek... »
 
Park Centralny
Świdnica
Park Centralny w Świdnicy położony jest na południe od centrum miasta, jest otoczony takimi ulicami jak ulica Lipowa, Śląska, Pionierów i Plac Ludowy. Park rozciąga się na powierzchni 9 hektarów. »
 
Park Esperanto
Kłodzko
Park Esperanto został założony w XIX wieku i funkcjonował jako skwer. Współczesna nazwa zaczęła obowiązywać w latach 80. XX wieku. »
 
Park Górny im. hrabiego Adama Stadnickiego
Szczawnica
Park Górny im. hrabiego Adama Stadnickiego przylega do słynnego Placu Dietla w Szczawnicy. Sam Park ma powierzchnię około 10 ha. »
 
Reklama Reklama

 
Park im. Generała Sikorskiego
Świdnica
Park im. Generała Sikorskiego mieści się w otoczeniu ulic takich jak Letnia, Wałowa, Sikorskiego, Kanonierska, zaś część wschodnia parku ograniczona jest o nasyp kolejowy. Park ma powierzchnię 8,3 hektara. »
 
Park im. Marii i Lecha Kaczyńskich
Sopot
Park im. Marii i Lecha Kaczyńskich, czyli do niedawna jeszcze Park Południowy, mieści się bardzo blisko molo, plaży i morza. Otoczony jest on ulicami Wojska Polskiego, Kordeckiego, Grunwaldzką i Placem Zdrojowym. »
 
Park im. R. Traugutta
Kłodzko
Park im. R. Traugutta położony jest w części wschodniej Starego Miasta. Został założony w XIX wieku na miejscu cmentarza żołnierzy francuskich, był fragmentem plantów i promenady... »
 
Park im. św Wojciecha
Kłodzko
Park im. św Wojciecha powstały jako skwer po zakończeniu drugiej wojny światowej. Zlokalizowany jest on na miejscu dawnych cmentarzy. Współczesna nazwa parku funkcjonuje... »
 
Reklama Reklama

 
Park Jana Pawła II
Łeba
Jednym z ważniejszych parków w Łebie jest Park Jana Pawła II. W 1999 roku w parku ustawiono figurę Świętego Jakuba Apostoła. Figura ta była niegdyś częścią ołtarza papieskiego znajdującego się... »
 
Park Lazarów
Ustroń
Park Lazarów znajduje się w samym centrum miejscowości, przy Urzędzie Miasta, zatem nie będziemy mieli problemu z jego odnalezieniem, a warto do niego zajrzeć. »
 

Planty miejskie w Polsce

Wyniki 1 - 10 z 26 znalezionych
 
© 2007-2021 AlejaTurysty.pl.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Portal jest prawem chroniony.
Get In Web Hotelisko.pl