Zapraszamy na targi
Znajdź nocleg
Miejscowość Region
Typ noclegu
Obiekty turystyczne
Miejscowość Region
Typ obiektu turystycznego
Oferty specjalne
Miejscowość Region
Rodzaj oferty
Firmy turystyczne
Miejscowość
Czego szukasz?
Mapy miejscowości
Miejscowość
Start > Obiekty turystyczne > Przyroda > Parki Narodowe

Parki Narodowe w Polsce

Parki Narodowe w Polsce

Wyniki 1 - 10 z 17 znalezionych
Białowieski Park Narodowy znajduje się w w północno-wschodniej części kraju, w województwie podlaskim. Został on utworzony z Nadleśnictwa Rezerwat jako Park Narodowy w Białowieży w roku 1932, a restaurowany w roku 1947. »
 
Drawieński Park Narodowy został powołany w 1990 roku, ma on powierzchnię 114,41 kilometrów kwadratowych. Zlokalizowany jest w Polsce północno-zachodniej, na Równinie Drawskiej, w kompleksie Puszczy Drawskiej. »
 
Gorczański Park Narodowy znajduje się w województwie małopolskim, swym zasięgiem obejmuje centralne pasmo Gorców, zaś siedziba dyrekcji parku mieści się w Porębie Wielkiej. »
 
Kampinoski Park Narodowy mieści się w województwie mazowieckim, na północ od Warszawy, został on utworzony w roku 1959, a od 2000 roku jest wpisany na światową listę rezerwatów biosfery UNESCO. »
 
Reklama Reklama

 
Karkonoski Park Narodowy ma za zadanie ochronę Karkonoszy - najwyższego sudeckiego pasma. Ciągnie się od Przełęczy Szklarskiej na zachodzie... »
 
Magurski Park Narodowy jest zlokalizowany na pograniczu województwa podkarpackiego (tu położone jest 89,7 procent parku) i małopolskiego (10,3 procent). »
 
Ojcowski Park Narodowy znajduje się w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim. Położony jest w południowej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. »
 
Park Narodowy "Ujście Warty" liczący 8074 hektarów powierzchni został utworzony 1 lipca 2001 roku i jest on na chwilę obecną (2013 rok) najmłodszym parkiem narodowym w Polsce. »
 
Reklama Reklama

 
Park Narodowy Gór Stołowych chroni jedyne i niespotykane w Polsce góry - płytowe -uformowane przez erozję i tworzące niepowtarzalny krajobraz. »
 
Pieniński Park Narodowy znajduje się w województwie małopolskim i został on utworzony w roku 1932, a zatem jest on pierwszym powstałym w Polsce parkiem narodowym. »
 

Parki Narodowe w Polsce

Wyniki 1 - 10 z 17 znalezionych
 
© 2007-2021 AlejaTurysty.pl.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Portal jest prawem chroniony.
Get In Web Hotelisko.pl